Szanowni Państwo,

W związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-CoV-2, która to sytuacja powoli zaczyna paraliżować cały kraj, do oferty naszej kancelarii dodajemy doradztwo prawne w zakresie radzenia sobie z epidemią. Nie da się ukryć, że największą przyczyną tego paraliżu jest wszechobecna panika.Prowadzisz własną działalność i możesz nie wytrzymać dwutygodniowego przestoju w interesie? Zatrudniasz pracowników i nie stać Cię na przerwę, bo podatki, czy składki ZUS-owskie same się nie opłacą?
A może jesteś pracownikiem? Posiadasz dzieci, a wobec zamkniętych szkół i przedszkoli nie możesz pracować i jednocześnie pilnować dzieci.

 

Co zrobić w tej sytuacji?

 


Epidemia uderza w każdą dziedzinę życia, także w towary, jak i usługi. Póki co najbardziej poszkodowaną grupą są przedsiębiorstwa oferujące usługi turystyczne jak biura podróży . W związku z tym mogą nastąpić problemy np. z wypłatą pieniędzy za niezrealizowane wakacje. Jeśli zatem miałbyś problem z odzyskaniem pieniędzy za wykupione wcześniej wakacje, również jesteśmy w stanie pomóc.
Temat jest bardzo szeroki. Co z opłatami za prywatne placówki za czas ich zamknięcia? Jak wygląda kwestia zasiłku opiekuńczego dla przedsiębiorców i zleceniobiorców? Zasiłek na dziecko, gdy opiekuje się nim np. osoba starsza? Kwestia pracy na dwa etaty i pobieraniem zasiłków na jedną czy też dwie z nich?

Pytań jest bez liku, każde indywidualne, każde może rodzić wątpliwości. Czy masz problem z którąś z powyższych spraw? Nie wiesz, jak uzyskać świadczenia, jakie masz prawa, a jakie możesz mieć obowiązki?

Zapraszamy kontaktu telefonicznego pod nr 505 20 55 48 lub mailowego: kancelaria@kancelariahilarowicz.pl. oraz do cyklicznego sprawdzania treści na naszym blogu, gdzie będą pojawiać się bieżące i konieczne informacje związane z tą tematyką