Co zrobić, żeby nie zbankrutować? Jak poradzić sobie ze zobowiązaniami i z jakich praw skorzystać?

Prawa oraz działania, które należy podjąć aby poradzić sobie ze zobowiązaniami i należnościami. Zainteresowany? Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Restrukturyzacja, czyli skuteczna broń w walce z kryzysem dostępna już teraz

Podczas pracy w zawodzie radcy prawnego niejednokrotnie mamy do czynienia z prawem restrukturyzacyjnym. Restrukturyzacja spółek i prawo restrukturyzacyjne są bardzo złożone, a sam proces restrukturyzacji spółek, restrukturyzacji działalności, restrukturyzacji zadłużonych gospodarstw rolnych, czy restrukturyzacji małych gospodarstw ma ogromny wpływ na działanie takich podmiotów. Generalnie restrukturyzację firmy można sprowadzić do zmiany w strukturach przedsiębiorstwa lub mające na celu polepszenie funkcjonalności, a także wydajności. W Polsce słowo „restrukturyzacja firmy” kojarzy się raczej z procesem zakończenia działalności – głównie dzięki kopalniom poprzez ogłoszenie upadłości.

Czytaj więcej

Czym jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Spółka z o.o. (z ograniczoną odpowiedzialnością) jest to typ spółki handlowej, który charakteryzuje się tym, że wspólnicy odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym stopniu, tj. odpowiadają za nie majątkiem spółki a nie swoim osobistym.

Czytaj więcej

Wniosek o upadłość - co powinieneś wiedzieć?

Wniosek o upadłość - co powinieneś wiedzieć? Jesteś niewypłacalny? Zalegasz ze spłatą rat kredytu? A może komornik zajął już Twój rachunek bankowy? Nie tylko przedsiębiorcy mogą ogłaszać upadłość jeżeli popadli w stan niewypłacalności. Wniosek o ogłoszenie upadłości złożyć mogą również osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Kto może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Każda osoba fizyczna mająca zdolność prawną (czyli każdy człowiek od chwili urodzenia) może skorzystać z uprawnienia do oddłużenia w ramach postępowania upadłościowego. Kiedy ogłasza się upadłość?...

Czytaj więcej

Subskrybuj RSS - prawo spółek