Co zrobić, żeby nie zbankrutować? Jak działać by przertwać?

Dziś temat bardzo aktualny, który może dotykać, jeśli już nie dotknął, wielu przedsiębiorców. Mianowicie, jak poradzić sobie z kryzysem, żeby nie zbankrutować. Zainteresowany?

Czytaj więcej

Upadłość konsumencka i oddłużenie jako nowy start

Ludzie albo już mają, albo miewają albo będą mieć problemy. Problemy osobiste, problemy w pracy, często jednak problemy z pieniędzmi. Niejednokrotnie zdarza się, że przez złe decyzje finansowe rozpada się reszta fundamentów naszego życia. Dlatego dziś mamy do poruszenia temat upadłości konsumenckiej . Temat bardzo ważny, bo niejednej osobie pomógł wyjść z długów na prostą. Co to jest upadłość konsumencka, kiedy można się oddłużyć, kto może ją ogłosić? Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej

Upadłość przedsiębiorcy (jednoosobowego)

Często, gdy ludzie słyszą słowo „przedsiębiorca”, albo gdy słyszą że ktoś ma firmę, myślą sobie – takiemu, to się musi powodzić. Oczywiście rzadko kto zauważa, jak ciężką pracą jest to okupione. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest aż 3 miliony przedsiębiorców prowadzących działalność w formie jednoosobowej. Jest to potencjalnie 3 miliony osób, którym, jeżeli powinie się noga, mogą stracić wszystko co mają – bez względu na przyczyny. Liczba duża, a dodając do tego fakt, że polskie przepisy prawne nie rozpieszczają przedsiębiorców, może sprawić, że mogą się oni czuć pokrzywdzeni.

Czytaj więcej

Upadłość konsumencka i oddłużenie – poradnik

Kiedy popadliśmy w pętlę długów, których nie jesteśmy w stanie spłacić, mamy szansę na wyjście z tej niekorzystnej dla nas sytuacji. Na wniosek wierzycieli lub samego dłużnika sąd wobec dłużnika może orzec upadłość konsumencką. Oznacza ona dla niego wiele poświęceń, ale również perspektywę realnego wyjścia z zadłużenia.

Czytaj więcej

Subskrybuj RSS - upadłość konsumencka