Czym jest dobro małoletniego dziecka?

Jakie zastosowanie ma zasada dobra dziecka przy orzeczeniu o władzy rodzicielskiej, obowiazku świadczenia alimentacyjnego i ustatalniu władzy rodzicielskiej?

Czytaj więcej

Opinia OZSS w sprawach rodzinnych – co warto wiedzieć?

W większości spraw rodzinnych, badanie OZSS stanowi pewien standard. Czym jest? Jak się przygotować? Czy można odmówić udziału w badaniu? Więcej o tym w naszym artykule.

Czytaj więcej

Jak realizować kontakty z dziećmi w czasie epidemii?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni do naszej Kancelarii spływają zapytania od zaniepokojonych rodziców, które to dotyczą realizacji ich kontaktów z dziećmi w czasie epidemii. Powszechną, acz bardzo niepokojącą praktyką staje się ograniczanie kontaktu z dzieckiem przez tego rodzica, któremu to sąd powierzył pieczę nad dzieckiem. Motywując swoje działania rzekomą ochroną małoletnich, często traktują zaistniałą sytuację jako pretekst do ograniczania kontaktów z dzieckiem drugiemu z rodziców. Są to sytuacje skrajne ale wysoce niepokojące. Warto zaznaczyć że takie działania skutkować będą prawdopodobnie dłuższą rozłąką drugiego rodzica z dzieckiem, co niechybnie może negatywnie wpłynąć na ich dalsze relacje.

Czytaj więcej

Ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej

Czasem nie ma innego wyjścia. Widzimy, że dziecku dzieje się krzywda ze strony swoich rodziców i musimy zareagować. Możemy zrobić to sami. Ale jak ograniczyć władzę rodzicielską, gdy jest taka konieczność?

Czytaj więcej

Subskrybuj RSS - władza rodzicielska i opieka nad dziećmi